Investujte selským rozumem

Jak investovat peníze? Na toto není  jednoduché odpovědět. Zase tomu předchází otázky typu, kolik vydělávám peněz a jakou část mohu investovat? Chci investovat pravidelně nebo náhodně? O jak velkou investici by mělo jít? Jsem opatrný typ člověka, nebo jsem schopen podstupovat riziko?

To vše byste si měli být schopni pojmenovat. Prostě znát se a poznávat sami sebe. Potenciální investoři se často rozhodují jinak, než se pak chovají.  Zde je několik typů investic, kam můžete ukládat své peníze. Pokud se považuji za konzervativního člověka a nerad podstupuji jakékoliv riziko, pak je pro mne dobré abych se alespoň zajímal o nějaké typy spořících účtů nebo termínovaných vkladů.

A naopak pokud jsem agresivnější typ investora, pak nejlepší investicí, která je, je investice do vlastního podnikání. Dále to mohou být  investice do dividendových  akcií, nebo do nemovitostí, umění, koupě firmy, zlata a drahých kamenů nebo  půdy, stavebních pozemků a v dnešní době také investice do webových  stránek. Všechny tyto typy investic pracují v každé době jiným způsobem a proto buďte prozíraví a pokud se pro nějakou investici rozhodnete, snažte se dozvědět předem co nejvíce. Staré přísloví praví “Peníze dělají peníze”