Jak přemýšlí bohatí?

Víte, jaký je rozdíl v myšlení bohatých a chudých lidí? Jak je možné, že v jednom městě vyrůstají dva kamarádi ze stejných rodin, jsou zaměstnaní ve stejné firmě a každý žije úplně jinak? Jeden si užívá života a má dostatek peněz a ten druhý je stále ve finanční tísni? Těmito otázkami a spoustou dalších jsem se zabýval mnoho let.

Poslední dva roky jsem přišel na to nejdůležitější a to je: “jste tím, na co většinu času myslíte” Měl jsem nastudovaných mnoho ekonomických faktů a sám jsem ekonomii vystudoval, ale základní filozofii o bohatství, která tady vždy byla, ale tu mi nikdo neřekl. Až jsem se dostal ke čtení knih, Bohatý táta, chudý táta, Jistou cestou k bohatství, 21 dní s Markem Džirasou,  Škola úspěchu a mnoho dalších. Jsou to úžasné knihy, které by neměly chybět v žádné z domácností. Jsou tam popsány stavy, jak vychovávat své děti k tomu, aby mohly zbohatnout nejen fyzicky, ale také mentálně.  Vážení čtenáři, nevěřte tomu, že bohatství je tady jen pro někoho. Toto je rozdíl v myšlení mezi chudými a bohatými.

Začněte u své mysli a pak dostanete odpovědi na vše, co hledáte. Bohatý člověk je ve fázi, kdy by si mohl kupovat co by chtěl, ale právě proto se chová opačně. Za své peníze si nejdříve pořídí věci, které mu budou přinášet další peníze (nemovitosti za účelem pronájmu, podíly ve firmách apod.) a pak si dopřeje věci, které mu další peníze pouze spotřebují. Bohužel chudí lidé přemýšlejí opačně. Chodí do práce za vidinou toho, že si koupí kvalitní oblečení, pořídí si nové auto, zajedou si na dovolenou. Zvyšují si tak životní úroveň, ale netvoří tak další aktiva a dostávají se to tzv. Krysího koloběhu.

Proto, buďte prozíravější a zajímejte se o životy bohatých lidí. Snažte se pochopit podstatu bohatství a přemýšlejte určitým způsobem. To znamená, že začnete dělat věci jinak, než dosud a pak uvidíte, jak se začnou věci kolem Vás měnit.